Murat Yıldırım Romanian Fanclub


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Murat Yıldırım Romanian Fanclub
Murat Yıldırım Romanian Fanclub
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Poze cu familia
Interviu pentru romani EmptySam Aug 01, 2015 11:40 am Scris de Simi

» Întîlnire de iftar cu președintele Turciei Erdogan
Interviu pentru romani EmptyLun Iul 13, 2015 11:37 pm Scris de Simi

» Murat și Meryem la Cannes
Interviu pentru romani EmptyDum Mai 31, 2015 12:03 pm Scris de Simi

» Gala KKK Georgia 12.05.2015
Interviu pentru romani EmptyMar Mai 19, 2015 5:36 pm Scris de Simi

» Murat în Georgia 11.05.2015
Interviu pentru romani EmptyJoi Mai 14, 2015 7:04 pm Scris de Simi

» Murat ajută copiii bolnavi
Interviu pentru romani EmptyDum Mai 03, 2015 3:09 pm Scris de Simi

» Murat în All Men Magazin-aprilie 1015
Interviu pentru romani EmptyMier Apr 29, 2015 7:40 pm Scris de Simi

» Gala Baku din 17.04.2015
Interviu pentru romani EmptyMar Apr 28, 2015 8:00 pm Scris de Simi

» Gala kocan kadar konuș la Ankara 24 martie 2015
Interviu pentru romani EmptyMar Apr 28, 2015 7:58 pm Scris de Simi


free web counter
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 27, Joi Iun 15, 2023 8:44 pm

Interviu pentru romani

In jos

Interviu pentru romani Empty Interviu pentru romani

Mesaj Scris de Simi Vin Noi 02, 2012 11:34 pm

Interviu pentru romani 378373l-202x0-w-b0891392
Face parte din generatia tanara de actori din Turcia si, in ciuda faptului ca este boboc, se bucura de foarte mare succes. Declara ca actoria a fost dintotdeauna o pasiune si un vis pe care a reusit, din fericire, sa-l realizeze. Daca este sa ne uitam in diploma de absolvire, vom vedea ca Murat Yildirim este inginer mecanic, insa acest lucru nu inseamna ca nu poate fi un actor de succes, fapt dovedit inca din anul 2003 cand si-a facut debutul in televiziune.

Primul sau rol in seriale tv a fost cel din "Olumsuz Ask" (O dragoste fara de sfarsit), pentru ca in urmatorul an, 2004, sa primeasca doua roluri in serialele "Butun cocuklarim" (Copiii mei) si "Buyuk yalan" (Minciuna). Adevaratul succes l-a atins in 2006, cand a fost distribuit in serialul "Firtina" (Furtuna), rol care l-a ajutat foarte mult si in viata personala, pentru ca atunci a intalnit-o si s-a Embarassed de sotia lui.

Mai mult decat atat, dupa succesul acestui serial a venit si rolul in lung-metrajul "Araf".

Mai multe despre Murat Yildirim, despre rolul pe care il interpreteaza in "Asi. Impotriva destinului", despre sotia sa, despre meseria pe care si-a ales-o sau despre ce face in timpul liber, in interviul de mai jos.

Toate intrebarile duc spre "Asi"...
Ce ne poti spune despre personajul pe care-l interpretezi in serialul "Asi. Impotriva destinului"?
Demir este un personaj pe care il interpretez cu mare drag. Pot spune ca este personajul meu preferat din cele pe care le-am interpretat pana in acest moment.
Care a fost prima impresie pe care ti-ai creat-o atunci cand ai citit scenariul acestui serial?
Mi-a placut foarte mult. De altfel, nu accept decat proiecte care imi plac si in care cred ca vor avea succes si ca mi se potrivesc.
Cum te-ai inteles cu partenera ta, Tuba Buyukustun?
Foarte bine. Este un om cu care am lucrat si lucrez cu placere. Suntem profesionisti si fiecare incearca sa-si faca treaba in cel mai bun mod cu putinta.
Care sunt calitatile pe care trebuie sa le aiba doi actori ca sa comunice foarte bine pe scena sau in fata camerei de luat vederi?
In primul rand sa faca din pasiune ceea ce fac. Sa trateze totul cu maxima seriozitate. In momentul in care reusesc acest lucru sunt niste profesionisti si totul vine de la sine.
In Romania s-a creat o adevarata isterie o data cu lansarea acestui serial? Te asteptai sa aiba un succes atat de mare?
Ne asteptam, sau mai bine zis ma asteptam sa aiba succes in Turcia, insa nu si in alta tara. A fost o surpriza frumoasa. Este placut sa stii ca munca iti este apreciata si peste hotare.

Cat este de iubit de femei si totul despre femeia pe care o iubeste...
Realizezi ca multe dintre femeile care se uita la serial s-au Embarassed de tine?
Crezi? Sunt un barbat norocos, nu? Dar sa nu ma auda sotia mea. Glumeam! Nu cred ca se indragostesc de mine, se indragostesc de personajul pe care il interpretez, insa faptul ca le atrag atentia si ca le castig admiratia nu este decat o dovada a faptului ca imi fac meseria foarte bine. Acest lucru nu face decat sa ma bucure.
Esti agasat de fane? Primesti e-mailuri, scrisori de la ele?
Nu sunt agasat, nu ma simt agasat. Mai primesc din cand in cand o scrisoare sau un e-mail, dar aceste lucruri nu ma deranjeaza. Uneori, cand am timp, le raspund personal. Insa, din pacate, nu prea am foarte mult timp liber la dispozitie.
Sotia ta nu este geloasa pe fane?
Nu, nu este geloasa. Fiind actrita ca si mine, intelege foarte bine situatiile de acest gen.
Stiu ca te-ai Embarassed de ea in timp ce jucati in serialul "Furtuna". Nu ii este teama ca s-ar putea repeta istoria in cazul unei alte partenere alaturi de care o sa joci?
Nu, nu are de ce. Cu ea a fost o situatie diferita. Intre noi se intampla niste lucruri atat de placute, incat nu le-as schimba cu nimic in lume. Ea este foarte importanta pentru mine.
Care au fost lucrurile care te-au atras la sotia ta?
Naturaletea, frumusetea, inteligenta, felul ei de a fi. Imi place exact asa cum este. Imi iubesc foarte mult sotia. Pacat ca nu avem mai mult timp la dispozitie pentru a-l putea petrece impreuna.
Ce calitati trebuie sa aiba o femeie ca sa te simti atras de ea?
Trebuie sa fie exact ca sotia mea. Cea mai frumoasa, cea mai inteligenta si cea mai intelegatoare femeie din lume. Avem o casnicie frumoasa care sper sa dureze multi, multi ani de acum incolo.
Te consideri un barbat frumos?
Nu. Frumusetea este subiectiva si nu ma consider un barbat frumos.

Actoria este pasiunea lui...
De ce ai ales sa faci actorie?
Din pasiune. A fost visul meu pe care, din fericire, am reusit sa-l realizez.
Care este rolul pe care il iubesti cel mai mult?
Daca m-ati fi intrebat inainte de acest serial poate ca as fi raspuns altfel, insa acum pot spune ca rolul pe care il am in „Asi” ma provoaca si ma face sa dau din mine tot ce am mai bun.
Care crezi ca este maximul pe care il poti atinge in cariera pe care ti-ai ales-o? Unde vrei sa ajungi?
Ca orice actor, imi doresc sa joc alaturi de nume sonore ale cinematografiei internationale.

Despre multe si marunte...
Care este actorul tau preferat? Muzica?
Nu pot sa spun ca am un actor preferat, insa imi place foarte mult Demi More. Din mai multe puncte de vedere. Ascult orice fel de muzica, pot sa spun ca in aceasta privinta nu sunt foarte pretentios.
Ce faci in timpul liber? Cum iti place sa te relaxezi?
Momentan nu prea am timp liber, insa cea mai mare parte a timpului meu liber il petrec cu sotia mea. Mergem la film, ne vedem cu prietenii, cand mai avem cate doua zile mai fugim intr-o excursie. Lucruri marunte, dar importante in acelasi timp.
Cum ar arata o zi perfecta pentru tine?
Da... o intrebare grea. In acest moment, din cauza faptului ca muncesc foarte mult, ziua perfecta ar fi sa stau acasa cu sotia. Insa depinde de circumstante si imprejurari. Depinde foarte mult si de stare, insa un lucru este sigur: trebuie sa ii am alaturi atat pe cei din familie si pe sotie.
Te-ai uitat vreodata la vreo telenovela romaneasca?
Din pacate, nu. Dar cu siguranta pe viitor ma voi uita, ca sa pot compara.
Poti transmite, te rog, un mesaj telespectatorilor din Romania?
Vreau sa le multumesc ca ne urmaresc. Stiu ca pare ca un cliseu, insa consider ca ei merita aceste multumiri pentru ca ne sunt alaturi. Noi existam doar pentru ca ei ne sustin. Sper sa o faca si in urmatoarele proiecte la care vom lucra. Va imbratisez cu drag pe toti!

Simi
Simi
Admin
Admin


https://fanmurat123.forumattivo.it

Sus In jos

Interviu pentru romani Empty Re: Interviu pentru romani

Mesaj Scris de Simi Vin Noi 02, 2012 11:38 pm

Interviu pentru romani 668x344_top_pick.jpg_347299986
Îndrăgitul actor Murat Yildirim, cunoscut telespectatorilor români din serialul “Asi. Împotriva destinului”, vorbeşte despre serialul în care joacă, despre teatru şi despre căsătorie.


Despre “Asi. Împotriva destinului”
“În acest moment mă gândesc doar la serial. Cred că filmările se vor încheia undeva în iunie sau cel puţin aşa cred în acest moment. Nu se ştie nicioadata. Dacă voi primi o nouă ofertă de serial şi dacă voi simţi că voi putea face acest lucru voi accepta şi poate mă voi întâlni cu telespectatorii şi următorul sezon însă în acest moment nu ştiu nimic.”

Despre teatru
“De doi ani nu am mai jucat teatru din cauza faptului că am fost foarte ocupat cu serialele, iar în acest moment caut o piesă în care să joc. De fapt, am găsit una şi probabil că voi juca în ea. Îmi doresc foarte mult să fac teatru.”

Despre căsătorie
Murat Yildirim s-a căsătorit în vara lui 2008 cu Burcin Tezinoglu, care este actriţă la fel că şi el. În legătură cu această căsătorie, Murat ne-a declarat: “Omul se căsătoreşte şi la 25 de ani, şi la 35... Facem ceea ce credem noi că este bine. Eu am vrut să mă însor şi sunt foarte fericit în acest moment.”
Cei doi au format un cuplu după ce au jucat în acelaşi serial (Furtuna) difuzat de Kanal D Turcia, serial în care jucau roluri de soţ şi soţie.
Simi
Simi
Admin
Admin


https://fanmurat123.forumattivo.it

Sus In jos

Interviu pentru romani Empty Re: Interviu pentru romani

Mesaj Scris de Simi Vin Noi 09, 2012 1:07 am

Interviu cu Murat si Nurgul

Interviu pentru romani 668x344_dragoste-si-pedeapsa-39

Personajele favorite din Dragoste şi pedeapsă, Yasemin şi Savas, ne dezvăluie câteva secrete din viaţa lor personală, pentru fanii din România.

Nurgul Yesilcay (personajul Yasemin) are un băieţel pe nume Osman Nejat, în vârstă de 6 ani, iar la începutul anului 2011, ea a divorţat de tatăl copilului, Cem Ozer (actor de meserie ca şi ea). După 6 ani de căsnicie, s-a mutat în casă nouă. Pentru că aranjarea noii case a durat câteva luni a fost nevoită să stea la hotel.
În urmă cu două luni, Nurgul a surprins-o pe bona băieţelului ţipând la el în baie, aşa că imediat a trecut la fapte şi a concediat-o. Nurgul a declarat presei că bona nu se ocupa cum trebuia în ultima perioadă de fiul ei şi în urma acestui incident această colaborare nu mai putea continua. Chiar dacă este foarte ocupată din cauza filmărilor pentru serialul “Dragoste şi pedeapsă”, Nurgul încă nu şi-a angajat o nouă bonă şi se ocupă personal de fiul ei.

Nurgul Yesilcay este curtată de regizorul francez Leos Carax care doreşte să îi ofere un rol principal într-un proiect nou. El şi-a manifestat public această dorinţă însă Nurgul nu i-a dat un răspuns. Ne-a declarat că în ultima perioadă este foarte ofertată şi în alte proiecte, chiar dacă serialul “Dragoste şi pedeapsă” încă se filmează.

“Multe dintre ofertele primite sunt tentante şi, cel mai probabil, voi reveni pe micul ecran la sfârşitul verii. Apropiaţii mă sfătuiesc să îmi iau o vacanţă după această perioadă aglomerată, însă eu vreau să continui munca. Asta nu înseamnă că nu voi avea şi eu o vacanţă binemeritată, doar că nu va fi foarte lungă. Nu ştiu în acest moment unde voi pleca dar ştiu cu cine… cu fiul meu, desigur.” - mărturiseşte Nurgul.

Interviu pentru romani Murat-150-91a64e23a5617a4f40ba6c9f85d82237

Murat Yildirim (personajul Savas) este căsătorit cu Burcin Tezinoglu (actriţa ce poate fi văzută în serialul Ezel, la Kanal D, în fiecare miercuri de la 21:30). De curând, el a fost întrebat dacă este dificil ca ambii soţi să aibe acceaşi meserie...iar el a spus că absolut deloc.
“Ne înţelegem foarte bine. Amândoi întâmpinăm situaţii de genul ... plecăm dimineaţă şi ne mai întoarcem peste 2 zile. Eu ştiu foarte bine ce sacrificii cere această meserie, ştiu ce se întâmplă pe platourile de filmare... şi ea ştie tot ce se întâmplă în viaţa mea, care îmi sunt problemele, bucuriile... din această cauză ne înţelegem foarte bine.”- mărturiseşte Murat.

Întrebat fiind dacă este adevărat că are o “înțelegere” cu soţia pentru a nu se uita la scenele celuilalt când este vorba de scene de amor, Murat răspunde:
“M-am amuzat foarte tare când am citit acest lucru în presă. Am crezut că este o glumă. Am aflat acest lucru odată cu voi. Nici nu am vorbit de acest subiect şi nici nu avem o astfel de “înțelegere”. Dacă prin absurd am lua o astfel de decizie de ce am face-o publică?”

La întrebarea: Cât de des îţi vezi soţia? Murat a răspuns:
“Încercam să ne facem programul astfel încât să avem o zi două pe săptămână doar pentru noi şi măcar una întreagă să o petrecem împreună. Se întâmplă uneori să nu avem nicio zi liberă, din păcate. Eu am filmări 5-6 zile pe săptămână, ea mai are norocul să lucreze doar patru zile, dar ne vedem seara acasă de cele mai multe ori.”

Un gând pentru telespectatorii Kanal D, care vă urmăresc:
“Vă aşteptăm să fiţi alături de noi şi vă mulţumim că ne sunteţi aproape! Suntem siguri că veţi găsi multe lucruri interesante şi demne de văzut şi în următoarele episoade din “Dragoste şi pedeapsă” declară Murat Yildirim.
Simi
Simi
Admin
Admin


https://fanmurat123.forumattivo.it

Sus In jos

Interviu pentru romani Empty Re: Interviu pentru romani

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum