Murat Yıldırım Romanian Fanclub


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Murat Yıldırım Romanian Fanclub
Murat Yıldırım Romanian Fanclub
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Poze cu familia
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptySam Aug 01, 2015 11:40 am Scris de Simi

» Întîlnire de iftar cu președintele Turciei Erdogan
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyLun Iul 13, 2015 11:37 pm Scris de Simi

» Murat și Meryem la Cannes
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyDum Mai 31, 2015 12:03 pm Scris de Simi

» Gala KKK Georgia 12.05.2015
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyMar Mai 19, 2015 5:36 pm Scris de Simi

» Murat în Georgia 11.05.2015
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyJoi Mai 14, 2015 7:04 pm Scris de Simi

» Murat ajută copiii bolnavi
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyDum Mai 03, 2015 3:09 pm Scris de Simi

» Murat în All Men Magazin-aprilie 1015
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyMier Apr 29, 2015 7:40 pm Scris de Simi

» Gala Baku din 17.04.2015
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyMar Apr 28, 2015 8:00 pm Scris de Simi

» Gala kocan kadar konuș la Ankara 24 martie 2015
Înterviu din Azerbaijean-2015 EmptyMar Apr 28, 2015 7:58 pm Scris de Simi


free web counter
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 27, Joi Iun 15, 2023 8:44 pm

Înterviu din Azerbaijean-2015

In jos

Înterviu din Azerbaijean-2015 Empty Re: Înterviu din Azerbaijean-2015

Mesaj Scris de Simi Lun Feb 02, 2015 8:35 pm

"Azerbaijani are brothers and sisters, I know you love us, love is mutual. Hello, everyone”
[…..]

Although he’s starring in a series, we can say that he's also available for the audience. We Azerbaijanis loved even more this actor in his role in "Asi" series. Then,with the role he portrayed in the series" Aşk ve Ceza" he gained the throne in our hearts. This time the famous Murat Yildirim answers questions.

Hello Murat Bey, How are you?
MY - Hello. I'm fine thank you very much. I hope all is well in Azerbaijan.

Murat Bey I watched you in the series "Asi", "Aşk ve Ceza" and recently you played in "Suskunlar"and I really liked you. You are portraying a character very hard. Many actors can not even take the risk of playing such a role. How did you accept this role?

MY - When this role was offered to me only 18 pages of the script were written. Pinar Bulut was the scenarist . I was thinking about the next series proposals. When I read the scenario of 'Suskunlar' I was shocked. And by the time I read the 10th page of the 18-page script, I can say I agreed. However "Yes, it is excellent, perfect. I accept " … I could not accept the proposal from the very first days. I needed to wait a little bit. I waited at least until the first episode was written. They gave me a script for the first and second episodes. I liked what I read. I accepted. It was a different project.

What is important to you when choosing series and film?

MY- When I play a role, of course, important is the nature of the role. But I do not accept any proposal to portray a role. Ι want to know the story. The role in the story, at least it should be fine. Series sector in Turkey is almost over the top. But I know that is not easy to hand over a series every week. Of course. Series are now very difficult to draw. The years ago series were not that long . But now they last 120 minutes each week, sometimes the production comparies oblige you to hand over even longer series. That's why I work 6 days a week, sometimes up to 18-19 hours.This is of course very difficult.

Recently, there was a sudden decision to get divorce with your wife . But as a man who was married to actress, I would like to ask you, when two actors are married don’t they get jealous to each other when they see their roles ?

MY- I generally never speak about my personal life. Because I do not like talking about it. But in short, I can tell you that this is a job. The work should be regarded as work.

Is there a moment that you've regreted for chosing this profession?

MY- It is difficult, of course. But I have never regreted it. Also I hope will not in the future. Because I do not chose so easily the projects I will play in. I'm very selective in this matter. Therefore, it becomes more exciting week by week.

Now I am sure that you got used to popularity. How was at the beginning. How did you feel?

MY- Now I do not have that much trouble. I still do not circulate very fleely, but thank God it’s not that unconfortable. But at the beginning it was not always like this. Wherever you go 1 person is looking at you, so you feel like everyone is looking at you. It was a strange feeling for the first time. But you get used to people eventually. About this thing I also have a memory. It was the beginning that I started to gain recognition. I went on vacation. Two girls came. They wanted to take aphotograph. Yes, of course I said go ahead, take. Then she gave me a camera. Push the button, she said. (laughs) At the beginning such things happen to every celebrity. These are very normal. But with time you get used to the idea, to be the center of attention. Of course, whoever you are, wherever you go, no matter how popular you are , this does not stop.They look at you one time, two times, then they turn and continue their own job. Because eventually everyone has a life.

How did you start this work. How did you decide to become an actor?

MY- Acting is the work of love. I do not do it for the money. When I started acting I was not gaining money from this. […..] I love theater, as I said, and I began with my favourite.

Murat Bey, thank you very much. Thank you for accepting us into your home. Except the thanks from our readers .

MY- I thank you. I would like to thank everyone who loves me. We are brothers and sisters with Azerbaijanis. I know they love us. The love is mutual. Hello, everyone.

Simi
Simi
Admin
Admin


https://fanmurat123.forumattivo.it

Sus In jos

Înterviu din Azerbaijean-2015 Empty Re: Înterviu din Azerbaijean-2015

Mesaj Scris de Simi Lun Feb 02, 2015 8:36 pm

Înterviu din Azerbaijean-2015 10392420_432100643621473_8509698292696178114_n
Simi
Simi
Admin
Admin


https://fanmurat123.forumattivo.it

Sus In jos

Înterviu din Azerbaijean-2015 Empty Re: Înterviu din Azerbaijean-2015

Mesaj Scris de Simi Lun Feb 02, 2015 9:18 pm

Deși joaca într-o serie, putem spune că el este, de asemenea, disponibil pentru public. Noi azerii l-am iubit chiar mai mult pe acest actor în rolul său din seria "Asi". Apoi, cu rolul portretizat în seria "Ask ve Ceza", a câștigat tronul din inimile noastre. De data aceasta faimosul Murat Yildirim răspunde la întrebări.

Buna ziua, Murat Bey! Ce mai faci?

MY - Buna ziua! Sunt bine, vă mulțumesc foarte mult. Sper că totul este bine în Azerbaidjan.

Murat Bey, m-am uitat la serialul "Asi", "Ask ve Ceza" și, recent, ai jucat în "Suskunlar" si chiar mi-a placut. Sunteți portretizarea unui, personaj foarte greu. Mulți actori nu-si pot asuma riscul de a juca un astfel de rol. Cum ai acceptat acest rol?

MY - Când mi-a fost oferit acest rol, au fost scrise doar 18 pagini din scenariu. Pinar Bulut a fost scenaristul. Mă gândeam la următoarele propuneri de seriale. Când am citit scenariul lui "Suskunlar" am fost șocat. Și când am citit pagina a 10-a a script-ului de 18 de pagini, pot spune că am fost de acord. "Da, este excelent, perfect. Eu accept" ... Nu am putut accepta propunerea in primele zile. Trebuia să aștept un pic. Am așteptat cel puțin până ce primul episod a fost scris. Mi-au dat un scenariu pentru primul și al doilea episod. Mi-a placut ceea ce am citit. Am acceptat. A fost un proiect diferit.

Ce este important pentru tine în alegerea unui serial și a unui film?

MY- Când joc un rol, desigur, important este natura rolului. Dar eu nu accept nici o propunere de a portretiza un rol. Eu vreau să știu povestea. Rolul din poveste, cel puțin ar trebui să fie în regulă. Sectorul serialelor în Turcia este aproape in top. Dar știu că nu e ușor să predai o serie în fiecare săptămână. Desigur. serialele sunt acum foarte dificil de filmat. Cu ani n urma episoadele nu erau atât de lungi. Dar acum ele dureaza 120 minute in fiecare saptamana, uneori companiile de producție obligă să se predea chiar mai mult de o serie(un episod). De aceea lucrez 6 zile pe săptămână, uneori până la 18-19 ore.Aceasta este, desigur, foarte dificil.

Recent, a existat o decizie bruscă de a obține divorțul de soția ta. Dar, ca un om care a fost casatorit cu o actrita, aș dori să vă întreb, când doi actori sunt căsătoriți nu deven gelosi unul pe celalalt, atunci când văd rolurile lor?

MY- Eu, în general, nu vorbesc despre viața mea personală. Pentru că nu-mi place sa vorbesc despre asta. Dar, pe scurt, pot să vă spun că acest lucru tine de locul de muncă. Lucrurile ar trebui să fie considerate ca o munca.

Există un moment pe care l-ați regretat alegand aceasta profesie?

MY- Este dificil, desigur. Dar n-am regretat niciodată. De asemenea, sper că nu se va intampla nici in viitor. Pentru că nu am ales așa de ușor proiectele in care voi juca. Sunt foarte selectiv în această chestiune. Prin urmare, devine mai interesant, saptamana de săptămână.

Acum sunt sigur că te-ai folosit de popularitate. Cum a fost la început. Cum te-ai simtit?

MY- Acum nu am atât de multe probleme. Încă nu circul prea liber, dar mulțumim lui Dumnezeu că asta nu e un disconfort. Dar la început nu a fost întotdeauna așa. Oriunde te duceai, daca o persoană se uita la tine, simteai ca toata lumea se uita la tine. A fost un sentiment ciudat, pentru prima dată. Dar te obișnuiești cu oamenii în cele din urmă. Despre acest lucru am, de asemenea, o amintire. Aceasta a fost la început, cand am început să câștig popularitate. M-am dus în vacanță. Două fete au venit. Au vrut să faca o fotografie. Da, desigur, am spus mergem mai departe, să facem. Atunci mi-a dat un aparat de fotografiat. Apăsați butonul, a spus ea. (râde) La început, astfel de lucruri se întâmplă fiecarei celebritati. Acestea sunt lucruri foarte normale. Dar, cu timpul te obisnuiesti cu ideea, sa fii in centrul atentiei. Desigur, oricine ai fi, oriunde te duci, indiferent de cât de popular esti, acest lucru nu se opreste.Se uita la tine la un moment dat, o data, de două ori, apoi se întorc și-si continuă propria lor muncă. Deoarece, în cele din urmă, toată lumea are o viață.

Cum ai inceput acest lucru? Cum ai decis sa devii actor?

MY- Actoria este lucrarea iubirii. Eu nu o fac pentru bani. Când am început actoria, n-am facut-o ca sa castig bani din aceasta. [... ..] Îmi place teatrul, așa cum am spus și am început cu preferatul meu.

Murat Bey, vă mulțumesc foarte mult. va mulțumim ca ne-ati acceptat în casa dv. Multumiri de la cititorii nostri.

MY- vă mulțumesc. Aș dori să mulțumesc tuturor celor care mă iubesc. Suntem frați și surori cu azerii. Știu că ne iubesc. Dragostea este reciprocă. Bună ziua tuturor!
Simi
Simi
Admin
Admin


https://fanmurat123.forumattivo.it

Sus In jos

Înterviu din Azerbaijean-2015 Empty Re: Înterviu din Azerbaijean-2015

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum